| Jass123 a întrebat:

Bună tuturor!
Am o problema. Sa încep cu inceputul.
Am avut menstruație acum 9 zile, a durat 3 zile dar a fost cu cheaguri negre de sânge și nu a curs foarte mult in toate acele 3 zile.
Dupa ce mi s-a terminat menstruația am inceput sa am dureri de burtă jos și din când în când în partea dreaptă jos și dureri de spate în același timp.
S-ar putea sa fiu însărcinată?
Am avut și niște mici stări de amețeală...
Țin să menționez că iau anticoncepționale, dar de fiecare data uitam sa le iau la aceeași oră din zi.
Și țin să menționez că sunt mama de 2 ani de zile.
Voi ce credeți?
Poate să fie altceva înafara de sarcina?
Mulțumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Adelina4679 a răspuns:

Nu esti insarcinata. Ai doar dereglari hormonale, Durerile sunt de la ovar care este inflamat.

| Jass123 explică (pentru Adelina4679):

Și de poate face ceva in privința asta? Deoarece am dureri constante... De 10 zile încoace nu mi-au mai trecut

| carlyy1765 a răspuns (pentru Jass123):

Înainte de menstruatie, în timpul ei sau după, poti avea fel de fel de dureri, eu aveam dureri în partea dreapta, de mai ca îmi venea sa strig și după toate analizele făcute, nu am avut nimic. Nu cred ca ești însărcinată, datele sângele nu curge asa la sarcina. Acele pete mici de sange, de la sarcina durează o zi, sau mai puțin. În plus, amețelile pot fi din diverse cauze.