| AnabyTinista a întrebat:

Am sau nu probleme la ochi? : Daca ma uit la ceva de la departare vad intetosat si am tendinta de atunci cand citesc sa ma apropii, si atunci vad mai bine. Se rezolva cu picaturi sau cu ochelari? Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Posibil sa ai miopie. Trebuie sa te duci la un oftalmolog si in urma consultului el va decide despre ce e vorba si care e metoda de corectare a defectului (in general ochelari)

| DenisaKarolina a răspuns:

Eu as spune ca cel mai bine e sa mergi la un control si vei sti sigur happy

| laury24 a răspuns:

Buna! Sfatul meu este sa mergi la un control.