| Marrianna a întrebat:

De ieri ma confrunt cu o problema, destul de grava, zic eu sau poate doar ca m-am alarmat foarte tare. Ieri a inceput sa ma intepe foarte foarte tare inima( sau cel putin in zona aceea), daca incercam sa respir adanc, durerea era si mai mare. Am citit pe internet anumite informatii si mi-am dat seama ca nu ar fi ceva grav sau poate doar ca as fi hipertensiva. Azi cand m-am trezit, nu ma mai inteapa in locul acela asa cum era ieri, insa am o durere extraordinar de mare, mana stanga imi amorteste si cand vreau sa respir adanc nici nu pot de durere. Trebuie sa mentionez faptul ca sunt insarcinata in luna a 5-a. Ce ar putea fi? Oare este ceva grav? Trebuie sa merg neaparat la medic? Sau ce trebuie sa fac? Multumesc frumos...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Avand in vedere ca esti insarcinata, nu crezi ca pui si sanatatea fatului in pericol? este posibil sa fi racit, adreseaza-te medicului de familie si nu astepta miracole pe site, si nici tratament dupa ureche.
Sarcina usoara si sanatate multahappy

suntserios
| suntserios a răspuns:

Te ai gandit mult pana sa pui intrebarea asta? insarcinata fiind in loc sa mergi la spital tu pui intrebari pe net cat ai probleme cu inima?

| anonimg a răspuns:

Poate fi o angina pectorala. Remediu: ai grija cu grasimile; redu cat poti de mult carnea, laptele, ouale si branza maturata; mancaruri fara pic de ulei.
Ori poate ai trecut printr-un stres foarte mare. Remediu: invata sa te increzi in Dumnezeu.
Mergi si la medic pentru investigatii si tratament.

| Moryami a răspuns:

Am avut şi eu odată o problemă ca aceea, mă înţepa inima şi mă durea undeva pe lângă mâna stângă. Durerea mi-a ţinut vreo 3 zile sau cam aşa.

| blizzard21 a răspuns:

Sfatul meu este sa mergi la spital.cat de urgent daca se poate, tinand cont ca esti insarcinata! Din cate am auzit, poate fi o problema destul de grava, dar cum am zis.doar am auzit chestia asta! Sper sa nu fie ceva grav!

| Marrianna explică (pentru blizzard21):

Ms frumos. Voi tine cont de sfatul tau!