| Razvan_Gala_1998 a întrebat:

De dimineață m-am trezit cu o durere in zona coastelor, doar in stanga cand respir adanc si cu intepatura parca la inima, nu pot sta decat in pat pe partea stanga daca incerc sa ma misc parca ma doare mai tare si trebuie sa fac respirația pe etape scurte.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Sunați la 112 și cereți ajutorul pentru această problemă medicală. Nu vă trimite nimeni la spital fără consimțământul dumneavoastră. Dar, echipajul medical vă va alina durerea.

| Razvan_Gala_1998 explică (pentru romeo78):

Nu cred ca e nevoie, am mai avut o singuta data problema asta si mi-a trecut intr-o ora daca nu mai putin am uitat sa precizez ca am 18 ani fara probleme cardiace

| romeo78 a răspuns (pentru Razvan_Gala_1998):

Și, dacă ai 18 ani ești scutit de probleme medicale? Deja, înțeleg că ești la a doua criză. Ok, stai acasă și lasă să treacă de la sine. Dar, la un moment dat tot la urgență vei ajunge. O durere care trece, e o simplă durere. O durere care se repetă, reprezintă o problemă medicală.

| RAY a răspuns:

Sunt dureri intercostale, daca radieaza in bratul stang e de la inima

| Razvan_Gala_1998 explică (pentru RAY):

Nu radieaza spre brat, doar in zona coastelor si doar in partea stanga