| nely a întrebat:

Buna tuturor. E normal sa curga un lichid rosiatic, maroniu in saptamana a 6-a de sarcina? Nu este abundent.Va multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| danutzsan a răspuns:

Nu este normal deloc, nu trebuie sa te speri dar trebuie sa mergi urgent la doctor

6 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Nu este normal, mergi la control cat mai urgent.

lolita
| lolita a răspuns:

Daca este maroniu, sau maro inchis si nu este sange este normal(si eu am avut), medicii mi-au zis ca este normal atata timp cat nu este sange, adica culuoare rosie. eu am avut din a 5 a saptamana pana intr-a 10 a. totusi daca ai dubii ar trebui sa te duci la spital la un control, cu sarcina nu este de joaca. eu cum sunt mai sperioasa din fire imediat ma duc la urgentehappy, ce sa-i faci, mai bine sa fiu sigura decat sa regret mai tarziu.

| SweetCandy a răspuns:

Nu nu este normal mergi la medicul ginecolog, pentru a nu avea neplaceri mi tarziustraight face

| nely explică:

Secretia nu este abundenta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea este normal, este ziua cand trebuia sa vina menstra?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primele saptamani de sarcina e posibli sa ai dureri, ca si dureri menstruale, e posibil sa ai o scurgere si de aceea iti recomand sa mergi cat mai repede la un control, e posibil sa ai probleme.Multa sanatate si sa ai un bebe sanatos si frumos.