| emilia21 a întrebat:

E normal sa imi curga un lichid mai maroniu, dupa doua saptamani de la contactul sexual, mentionez ca doar cateva minute am observat acest lichid, ce inseamna el? oare sa fixat sarcina? nu vreau sa-mi fac griji, degeaba!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Poate fi o sangerare de nidatie sau de fixare sau poate fi pur si simplu inceputul urmatoarei menstruatii. Daca ai facut vreun test de sarcina si e pozitv, e bine sa te duci la ginecolog, fiindca sangerarea pe sarcina trebuie investigata. Inainte de a considera ca e o sangerare de fixare, trebuie sa excluzi alte cauze de sangerare in sarcina, cea mai serioasa fiind iminenta de avort.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si mie mi se intampla la fel...am avut ciclu acum 4 saptamani iar acum 2 zile am facut sex cu iubitul meu si astazi am observat un lichid maro inchis spre negru o scurgere vaginala...nu stiu ce e va rog astept un raspuns... exista sanse sa fi ramas insarcinata?