| pumpkinky a întrebat:

Buna tuturor

M-am trezit cu o pata de roseata dupa ureche putin spre ceafa si sunt ca niste bubite,mici umflaturi rosii una langa alta ca o adunatura de bube, si inca doua umflaturi chiar sub ureche si cealalta pe gat, doare cand mananc sau incord gatul,ma intorc intr-o parte.
Simt ca niste mici intepaturi din cand in cand, nu e durere permanenta si insuportabila, e un foarte mare discomfort
Ce ar putea sa fie?
Infectie?
Am dat cu acciclovir pe bubite si simt ca ma arde din cand in cand

Recomandari?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Strongerthanyou1 a răspuns:

Presupun ca esti foarte ingrijorat/a din moment ce ai pus aceasta intrebare pe TPU, tin sa te anunt ca cel mai sanatos e sa mergi la medic, noi nu suntem doctori, sa te uiti pe net ce ar putea fi, iarasi e gresit pentru ca mai mult te sperie deoarecene sunt multe chestii cu simptome comune! Stai linistit/a, du-te la doctor, aciclovirul este foarte bun pentru herpes, acele bubite pot fi ori o iritatie, exema, alergie la o substanta de la un produs folosit, sau un anumit aliment, du-te la doctor, te rog