| anonim_4396 a întrebat:

Un an nou fericit. Vreau si eu sa stiu daca pot acoperi o zgarietura fara fond de ten. Ceva natural. M-a zgariat pisoiul pe fata pe langa gura si nu as vrea sa se vada in seara asta.Parul nu o sa-l las desfacut ca nu imi sta bine si nu ajunge tuma la gura ca sa il pun pe zgarietura.Este o zgarietura subtire si lunga dar se cunoaste. Aveti vreo idee cum sa o acopar?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Mony a răspuns:

Poate un fond de ten sau ar trebui sa-l lasi asa sa se vindece...
si eu am avut problema asta da la mine o fost mai gravsad

1 răspuns:
| SVD a răspuns:

Hmmmm, poti sa iti dai cu o crema, de ex un cicatrizin din plante.Gasesti la PLAFAR sau la farmacie, pote cu extract de tataneasa, musetel si alte plante.