| andramaria088 a întrebat:

Buna va rog ajutati.ma! M.am trezit cu tot capul amortit partea de sus si acum mi.a mai trecut cat de cat amoteala dar simt niste furnicaturi si mici intepaturi peste tot si pe data! va rog muult sa imi raspunda cineva!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| SimpleIsCool a răspuns:

Salut.
Daca ai dormit cu capul intr-o anumita pozitie, iar muschii nu s-au relaxat iar venele au fost -apasate- e normal sa ai aceasta senzatie, e o senzatie normala care crec ca nii s-a intmplat tuturor atunci cand am dormit cu capul sucit.
Daca asta persista si in zilele urmatoare ar fi bine sa contactezi un medic specialist, dar stai linistita ca nu e nimic grav, doar s-au contractat muschii, cand se desmortesc e normal sa simti furnicaturi.
O viata frumoasa sa ai.
Peace!