| paulakiki a întrebat:

Buna,va rog sa ma ajutati, as vrea sa slabesc
Am 17 ani, 1.70 si momentan 58, 59 de kg,acuma cateva luni aveam 52, 53kg si era totul perfect,sa precizez,sunt fata.
As vrea sa-mi spuneti cateva diete miraculoase,nu de 2, 3 saptamani,deoarece in alea nu le cred.
As vrea si sa-mi spuneti cum sa fac abdomenele corecte,sport incep de azi sa-l fac,sa alerg,abdomene,si toate alea...da am inceput si sa beau ceai verde, dar bio
dau funda si vot:* multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Alelulu a răspuns:

Ceaiul verde ajuta un pic la detoxifiere insa nu la slabit. Incearca sa schimbi alimentatia. Renunta la painea alba in favoarea celei negre... Incearca sai ai 3mese principale ( mic dejun pranz cina) si intre ele 2 gustari ( fructe de preferinta), renunta cat e posibil la dulciurele. ( eu de ex consum cioco neagra) mananca legume si carne la gril sau fierte ( nu prajeli), evita cartofii si pastele ( daca sunt integrale le poti consuma dar limitat) si vei vedea rezultate cu siguranta!

| Madalina1989 a răspuns:

Fa sport, regleaza-ti alimentatia, fara prajeli si prea multe carnuri. Nu mai manca dupa 6-7 si o sa vezi ca vei slabi :*