| Denudeny a întrebat:

Buna ..Va rog sa ma ajutati... Astazi, la scoala, un coleg m-a lovit langa zona ochiului iar acum am dureri ingrozitoare., mi s-a invinetit si umflat, iar pe mijloc am o taietura...Profesorii mi-au zis ca este foarte grav, puteam sa mor, mai exact, fiinda sunt mai sensibila si zona lovita la fel..Multumesc. :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| aninominatus a răspuns:

Raspunsul este simplu: trebuie sa mergi la doctor. Dar pot sa iti spun ce trebuie evitat sa nu se mai intample:
Sa nu fi lovita in zona tamplei, a urechii sau deasupra ochiului. Intr-adevar este foarte grav dar nu cred ca poti murii cel mai rau este sa iti pierzi vederea la acel ochi sau sa iti pierzi cunostinta! Sper ca te-am ajutat!

| Denudeny explică (pentru aninominatus):

Sincer, am fost lovita chiar langa tampla, la foarte putin loc de vena principala.

| Devilady a răspuns:

In primul rand trebuie sa vorbesti cu parintii tai.Ei trebuie sa vorbeasca cu directorul iar cel care ti-a facut asta sa fie exmatriculat, nu numai sanctionat cu scaderea notei la purtare.Si foarte important, mergi la doctor! Este foarte grav ce ti s-a intamplat.Ia masuri din timp!