| KubetiiOO a întrebat:

Vi se intampla sa nu dormiti nopti intregi? Din ce cauza? Am aproape 14 ani si aproape 4 nopti nu am putut deloc sa dorm. Oare de ce? ma putei ajuta? Pls fara raspunsuri rautacioasehappy!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Hristos a inviat! cat coca-cola servesti? nesuri cv? daca nimic din astea nu consumi, poti consulta un medic, poate esti stresata? te gandesti la ceva/cineva?

| KubetiiOO explică (pentru caramela):

Nu, nu beau asa ceva.Mai ales Cola beau foarte rar adica de sarbatori si cafele nu beau ca nu imi plac.

| caramela a răspuns (pentru KubetiiOO):

Esti stresata, agitata, ingandurata. ceva se intampla cu tine. poate dormi ziua?thinking

| KubetiiOO explică (pentru caramela):

Nu, ziua nu prea dorm

| caramela a răspuns (pentru KubetiiOO):

Pai nu prea, ori deloc?

| Rockart a răspuns:

Da. Probabil n-ai activitate pe timpul zilei. Nu eşti obosită. Încearcă să faci sport, să depui efort în aşa fel încât să nu te mai ţii pe picioare de oboseală. Să vezi ce repede adormi... Mai ales dacă mai bei şi un ceai de levănţică înainte de culcare (te relaxează). Şi eu am probleme cu somnul şi la mine funcţionează.

Dacă te frământă ceva, trage un plâns înainte de culcare. Crede-mă, ajută.
Baftă!

| bianca_4393 a răspuns:

Poate te nelinisteste ceva. Vreo problema.Sau esti racita si ti-e rau.

| KaTaNa97 a răspuns:

Poate bei cafea. happy..sau multe dulciuri/colawinking

| Amiiiiiiiiiiiii a răspuns:

De obicei este vorba de stres, alimentatie necorespunzatoare, frica. gandes-te-te la ceva frumos si totul va si binehappy