| xxxxxxrasfatzataxxxxxx a întrebat:

Vreau doar o parere.
De vreo 2 luni am avut o infectie la masea in care a necesitat scoaterea nervului si tratament. Dupa inchiderea maselei la cateva zile am simtit o jena, o usoara durere. Am spus ca, cu timpul va trece. Tinand cont ca nu am nerv si am o usoara durere la atingere si la periaj, ce ar putea sa fie?
Am deja programare la dentist. Dar vreau sa stiu ce ar putea sa se afle acolo. Cand ating in dreptul obrazului simt ceva.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Andreea87978787 a răspuns:

Buna! Asteapta sa ajungi la dentist, nu te lasa condus de noi, oameni simpli. Chiar daca poate si noi am trecut prin astea si am putea sa-ti spunem cum este, pentru ca nu la toti se manifesta la fel durerea. Doctorul cu siguranta va face in asa fel inca sa te doara mai putin.