| CosminBoss22 a întrebat:

Bună,vreau sa incep prin a va zice ca eu nu prea beau cola pentru ca am probleme cu inima dar acum cateva zile a fost ziua de nastere a surorii mele si azi noapte am luat o sticla si am baut noaptea cola in loc de apa si cand m-am trezit era vreo 12 deci imi era destul de foame si am baut cola fiind langa patul meu si m-a luat o durere enorma la burta si nu m-am putut misca cateva minute si dupa aia a ramas durerea si pana acum si prima data am crezut ca e de la foame, dar am mancat si inca ma doare burta, ce ar trebui sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Te doare pentru ca nu esti obisnuit sa bei si coca cola si irita foarte mult sistemul digestiv, foamea vine de la efectele nocive pe mucoasa stomacului. Ia un Controloc/Dicarbocalm cu Nospa si ar trebui sa iti treaca. Asteapta pana maine, pana ce va fi eliminata complet din corp

| darrio2007 a răspuns:

Trebuia sa bei apa daca stiai problema pe care o ai.

| Simpatic a răspuns:

Cola la 12 noaptea e ca si cum ai fi baut cateva cafele la 12 noaptea, nu stiu daca e de la inima sau de la stomac, inima e cunoscuta ea insasi ca uneori da dureri in piept sau in partea superioara a stomacului.
Eu cred ca ai un fel de iritarea a colonului de la cola sau hiperaciditate.
Cola nu e doar ca o cafea este MULT mai rea pentru ca in afara de efectele laxative ale cafelei, aceasta mai are si conservanti, coloranti si acid deci este de 10 ori rea!
Cel mai bun sfat numai bea cola niciodata!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Masaj extern.

| JicaContra a răspuns:

PE STOMACUL GOL, nu se bea coca cola, decat daca ai un stomac extrem de puternic, si sunt putini care au asa ceva

ce poti sa faci e sa mergi la marmacie si sa iei Kebene Plus, eventual doua pastile, CITESTE PROSPECTUL (il gasesti pe net) si daca tot nu iti trece atunci mergi la doctor, e posibil sa ai ulceratii stomacale

in plus imi dau seama ca esti foarte tanar, cola contine cofeina LA GREU, deci COLA NU SE BEA NOAPTEA, decat daca ai o boala genetica care iti umple sangele de cupru, doar la aia cofeina ii calmeaza in loc sa ii trezeasca

| Digikey a răspuns:

Mai bea niste cola.

| CosminBoss22 explică (pentru Digikey):

Daca iti dau report iti inchid contul pentru asta deci mai taci

| Digikey a răspuns (pentru CosminBoss22):

Da boss?
Asa de rau esti?
Ok, nu mai bea cola ca te face nervos.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu foamea te mai obișnuiești, cu durerea nu prea.
Dacă ai identificat cauza ar trebui sa te oprești din acel obicei nociv. Nu are rost să spun cât de nocive sunt aceste băuturi "răcoritoare", în special Cola, pentru ca în general știe toată lumea ca au efecte negative asupra sănătății.
Dacă chiar vrei sa "te răcorești", atunci fă-ți sucuri naturale.

| Reghqen a răspuns:

Ai grijă cu coca cola frate, un coleg de la muncă lui tatal meu a murit din cauza diabetului, pentru că a băut prea multă la zii și în fiecare zii.

| Tonobil a răspuns:

Asa se intampla cand bei ceva acidulat pe stomacul gol.apa minerala, cola etc.
Va trece..mananca,ia un medicament de dureri, stai linistit
Mananca inainte de a bea ceva acidulat

| Tonobil a răspuns (pentru Tonobil):

Eu am patit-o cu apa mineralahee hee