| alisia18 a întrebat:

Vreau sa incep sa slabesc. Ma gandeam la o dieta. facuta de mine, adica :
Dimineata : un iaurt 0, 1 grasimi
Intre mese : fructe.
La pranz : piept de pui, vita, peste.
Intre mese : fructe.
Seara pana in ora 6-7 : un iaurt 0, 1 grasimi.

Sa mai adaug ceva?
Vreau pareri sincere.
Funditaa :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| junk1sta a răspuns:

Carnea de vita nu. Pieptul de pui facut gratar e foarte bun pentru curele de slabit si e si gustos. Mananca-l fara paine sau garnitura, ci cu o salata (de varza, ca e foarte hranitoare, sau orice iti place tie: rosii, castraveti etc).
Dimineata poti manca impreuna cu iaurtul cereale (le amesteci). Au fibre si o sa iti tina de foame.
Bea ceai verde. Accelereaza metabolismul si e si bun detoxifiant, ajuta digestia, etc.
Sper sa te ajute. Succes!

1 răspuns:
| Roxxanne a răspuns:

Eu am slabit in felul urmator:
Dimineata un iaurt/sau o cana de lapte
Pe la pranz o banana/pepene
Seara un pumn de alune si un ceai.