| Cosminmlp7 a întrebat:

Bună, vreau sa ma duc la un prieten și are varicela. Bubele acele se decojesc de tot credeți ca se mai poate lua? DAU FUNDIȚA

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Caro34 a răspuns:

E nevoie să mergi la el? Sună-l video și astfel ești protejat până se face bine! El va înțelege, dacă te iubește! Numai bine!

| Cosminmlp7 explică (pentru Caro34):

Da e nevoie

| Caro34 a răspuns (pentru Cosminmlp7):

Nu merge! Dacă nu ai făcut varicela când erai mic, există posibilitatea să o iei de la el! Numai bine!