| Pușcașu_Sebastian_1996 a întrebat:

Buna, vreau sa stiu ce inseamna 115/120 batai pe minut ale inimii in stare de repaus, vreau sa mentionez ca am 23 de ani.
Astazi m-am odihnit toata ziua dar simt cum imi bate inima destul de repede si am o senzatie de stres. Va multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| romeo78 a răspuns:

De ce nu ați mers la medicul de familie? Nu e vorba de puls, e vorba de celelalte simpote care nu ar trebui să existe mai ales atâtea ore! Pot semnifica probleme cardiace, mai grave decât pulsul. Dacă nu mergeți la urgență în noaptea asta, mergeți mâine la medicul de familie să vă consulte!
Sănătate!