| Bitzzzz a întrebat:

Bunakiss

Vreau sa stiu si eu cum iti dai seama ca esti insarcinata, adica ce simptome suntkiss

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| Maariiaa a răspuns:

Simptomele pot apărea după câteva luni după ce copilul deja are peste 2 luni sau nu vor apărea deloc.
Depinde de fiecare organism, de copil și om.
Fă-ți un test de sarcină mai întâi după 10 zile de la contact și apoi fă o vizită la ginecolog.

Baftă.

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Simptomele de sarcină apar după 3-4 săptămâni de când s-a instalat sarcina. Printre acestea se numără : grețuri matinale, micțiuni frecvente, oboseală,creșterea sau scăderea bruscă în greutate, dispariția lichidului menstrual, mărirea sânilor, etc., etc.
Testul de sarcină se face după 24 de zile de la actul sexual neprotejat, cu urina de peste zi și după 21 de zile, cu urina de dimineață, pentru acuratețe.
Sănătate!

| eXtreme21 a răspuns:

Hmm. ameteli, iti vine sa vomiti, ti-e foame mereu.Mai bine iti iei un test de sarcina. Sper ca am putut sa te ajut.

| FesCuDungi a răspuns:

Pofte si greturi

| alem a răspuns:

Intarzie menstruatia ametesti si ai varsaturi
funda?

| FemeiaPisică a răspuns:

Bună,
Simptomele ar fi cam aşa :

Intarzierea sau disparitia menstruatiei

Greata sau raul de dimineata

Sangerari sau alte scurgeri vaginale

Sensibilitatea crescuta a sanilor

Oboseala sau somnolenta

Dureri de spate si ale coloanei vertebrale

Durerile de cap

Poftele alimentare

Linia de sub ombilic se inchide la culoare

Sursa: Semne si simptome de sarcina

Cresterea temperaturii bazale

Balonata si/sau constipata

Sensibilitate crescuta la miros si mancare

| allyssa a răspuns:

Greturi matinale,ameteli,intarzierea ciclului menstrual,dureri de cap, dureri de sani, oboseala...

| Mamicaaa a răspuns:

Eu inca nu stiulaughing.Dat presupun ca tie greata si vomiti laughing

| EviLdOll a răspuns:

1. Intarzierea sau disparitia menstruatiei 2. Greata sau raul de dimineata Sangerari sau alte scurgeri vaginale Sensibilitatea crescuta a sanilor 5. Oboseala sau somnolenta 6. Dureri de spate si ale coloanei vertebrale 7. Durerile de cap 8. Poftele alimentare
9. Linia de sub ombilic se inchide la culoare 10. Cresterea temperaturii bazale 11. Nevoia de urinare mai frecventa 12. Balonata si/sau constipata 13. Sensibilitate crescuta la miros si mancare sper ca te-am ajutat :d {funda?}