| GoguDzeko a întrebat:

as vrea sa slabesc vreo 10 kg intr-o luna dar nu cu pastile sau cura de slabire... vreau sa aflu cea mai usoara modalitate

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Deeede a răspuns:

Ce coincidenta si eu vreau sa slabesc:">:))
Dar eu tin dieta incepand de maine.:">
Pai :-? Ca sa slabesti trebuie sa ai 3 mese pe zi.
Mananca dimineata la ora 8.00 un iaurt si o felie de paine prajit cu sunca presata.[ideal ar fi sa consumi si cafea, cu toate ca nu face bine]Daca nu incearca Activia(deoarece ajuta la digestie).
La pranz, 12.00 mananca ciorba sau supa.
Iar seara, intre 18.00 si 19.00 fa-ti piept de pui pe gratar si o salata. Plus ca trebuie sa faci multa miscare.Consuma 2 l de apa pe zi.Nu consuma prajeli, fainoase sau dulciuri.
Incearca http://www.youtube.com/watch?v=1syQHK3ycd4
eu dupa asta, is extenuata.:-s O seara buna.:*

| SpitalulDeGlumeti a răspuns (pentru Deeede):

Si uite-asa o sa ajungi la spital, numai prostii scrii!
Nu ai sa slabesti niciodata daca nu mananci sanatos si daca nu faci miscare, 10 kg este prea mult intr-o luna, cel mult 5kg

| Deeede a răspuns (pentru SpitalulDeGlumeti):

Ce am scris eu nu este o dietea si mie personal mi se pare sanatos, daca vrei sa adaugi ceva in plus si mai bine.Dar daca eu vreau sa tin dieta asta e.Si am zis ca trebuie sa faci miscare ca sa slabesti.cauta pe google dieta si fa o comparatie.in ce am scris eu si ce gasesti, Invata sa citesti si ia`o logic.winkingo zi bunawinking

| Cosmin86 a răspuns (pentru Deeede):

Cu alimentatia aia o sa-ti fac praf sistemul imunitar

cine naiba v-a invatat asemenea tampenii?

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Sportul. Altfel n-ai cum să slăbeşti sănătos. De la diete şi înfometări, vei arăta bine acum dar când vei fi mai bătrână ţi se va lăsa pielea nasol...

| SexyGirlSweet1998 a răspuns:

Salut! Exsista riscul sa te imbolnavesti daca tu intr-o luna vrei sa slabesti cat ar trebui in 6-8 luni. In primul rand ti se va lasa pielea daca slabesti atat de mult intr-o perioada atat de scurta, fara sa faci sport. Cel mai bine sa mananci putin din toate(nu pe saturate) si sa alergi, exercitii, si daca ai oportunitate sa mergi si la sala. Asa e cel mai bine. Bafta! Funda?