| anonim_4396 a întrebat:

Acum doua zile m-am trezit și am observat ca nu pot sa zâmbesc pe deplin, nu am băgat in seama. Ieri am început sa îmi simt obrazul stâng ca și cum ar fi după o anestezie, buzele nu le pot țugui le deplin, adică in partea stânga nu se ridica uniform, iar ochiul stâng se Închide bine dar mai lent! Tin sa Menționez ca ma doare și linia maxilarului. Mama zice ca îmi da măseaua de minte și asa se întâmpla, dar eu nu stiu ce sa zic. Mulțumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Dacă aveți 18 ani, buletinul în buzunar, carnetul de elev, dacă sunteți elevă sau cardul de sănătate și urgent la spital la UPU! Vorbesc serios!
Este o afecțiune neurologică, chiar posibil un mic preinfarct, care a dis la o semipareză parțială.
E mamă sau călău? Iertare de întrebare!
E deosebit de grav ce aveți dumneavoastră și cunosc perfect ce aveți dumneavoastră!
Trist, că unii părinți sunt doar cu numele în certificatul de naștere.
Multă sănătate și sper ca să ascultați sfatul meu!

| Speranta12 a răspuns:

La doctor neaparat, nu e de joaca