| anonim_4396 a întrebat:

Bună ziua, am 14 ani și cam de un an de zile am mi-a apărut în cot un chist sebaceu. Neștiind ce este am mers la un medic dermatolog care mi-a pus și diagnosticul. De vreo 3 săptămâni se face din ce în ce mai mic, iar astăzi a dispărut toată partea alba care era în interiorul lui rămânând doar o pata roșie care acoperă "umflatura". Este de bine? Dau fundă xD

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Sophieka a răspuns:

Este de bine sa mai consulti odata medicul, nu pe noi.
Dar a spus el/ea ca se va retrage? Ai luat medicament/e recomandate de doctor?

| alexandruioancuz a răspuns (pentru Sophieka):

Nu am luat nimic, însă medicul a spus ca el nu ar trebui sa se retragă singur ci doar prin operație va fi scos.

| SataniccBichh a răspuns:

Se retrage. E de bine, presupun. Ar fi indicat totuși sa te mai duci la un control.

| alexandruioancuz a răspuns (pentru SataniccBichh):

Cred și eu ca e de bine. Ce-i drept nu avea o dimensiune foarte mare, pana în 5mm.