| Christians51 a întrebat:

Bunã ziua, am nevoie de ajutorul vostru:în urmã cu douã luni mi-a aparut pe burtã o umflãturã sub piele ca un coş din câte am înțeles este un chist sebaceu asa s-ar chema, acum am nevoie de un doctor dermatolog, nu am asigurare, as putea face o consultatie undeva? Gratis? Mulțumesc pentru eventualele rãspunsuri.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Gratis, fara asigurare? Nu exista asa ceva!
Tu ai face ceva neplatit?
Daca un medic dermatolog ar da 3 consulturi pe luna gratuite adica 3x 200 lei (pret mediu consult dermato), ar castiga mai putin cu 600 de lei pe luna este?
Cine munceste pe gratis ceva?

| Violleta2022 a răspuns:

Daca nu ai asigurarea medicala nu-i nicaieri gratis, fiind obligat sa platesti indiferent unde mergi.

| dannyel86 a răspuns:

Daca nu ai asigurare, consultul nu poate fi gratuit.
Numai un doctor dermatolog iti va putea spune exact daca este un chist sebaceu sau un nodul de alta natura.
Mergi la specialist si vezi ce tratament ti se recomanda (nu e obligatorie interventia chirurgicala de indepartare a chistului sebaceu, daca e vorba de acest diagnostic).

| meli120 a răspuns:

Nu o sa rezolvi la un dermatolog, daca este vorba incizia chistului.
Cel mai probabil o sa te trimita la o clinica estetica.
Problemele dermatologice necesita multi bani si timp.