| Lin_Mada_1997_pxQQ a întrebat:

Buna ziua am 15 ani am fumat țigări normale si consumam băuturi energizante cafele si câteodată alcool dar puțin 1bere la săptămana sau ceva gen timp de 1 an acum 3 luni in Iunie pe 16 mi-a dat unu fara sa stiu etnobotanica am tras 3 fumuri in piept tare nu imi mai simțeam picioarele panicat farasaliva in gura inima imi bătea încet si mi am revenit dupa 3 ore am continuat asa am fumat de atunci pe săptămana de 2 ori am fumat cam vreo 1 luna si ceva nu continuu de 2 ori săptămana Si intr o seara am pus in Țigara obișnuita si mi s-a făcut rau am fost la spital am făcut analize tot perfect si A trecut 1 luna si ceva si tot asa ma simt imi bate ceva in burta câteodată ramân fara saliva in gât am nod in gât simt cama înec cu mâncare ajutor puteți sa ma ajutați?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Renunta pe veci la fumat, ai facut alergie si acum ti se face rau de cate ori fumezi!

| Lin_Mada_1997_pxQQ explică (pentru Violleta2022):

Nu mai fumez de 1 luna si ceva, nici energizante nici cafele mici nimic

| Lin_Mada_1997_pxQQ explică (pentru Violleta2022):

Nu mai fumez de 1 luna si o săptămana, nu mai beau cafele nu mai beau energizante nu mai beau alcool absolut nimic

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu, nu putem sa te ajutam ca nu suntem medici... posibil sa iti fi afectat sistemul nervos

| K0sti a răspuns:

Cap ai, minte iti mai trebuie...

| octav005 a răspuns:

Nu te feri de dusmanii care te ataca, fereste-te de prietenii buni care te inbratiseaza

| sasa1sasa1sasa1 a răspuns:

Mergi la dezintoxicare. Alta solutie nu ai.
Eu nu iti dau nici sansa de a ajunge la 30 de ani.

| Zedge a răspuns:

Continua cu stilul asta de viata: tigari, energizante, alcool si apoi mirate de ce o iei razna.

| flytothemoon a răspuns:

Esti constient de ceea ce faci? Ai inceput mult prea devreme. Nu stii ce ti au pus aia acolo, puteau sa te omoare 'prietenii' tai.La 15 ani alcool, tigari, droguri!? Prea mult. Iti garantez ca mai tarziu o sa regreti si apropo, daca contontinui in stilul asta nu apuci 30 de ani.