| Lin_Mada_1997_pxQQ a întrebat:

Am 15 ani, împliniți pe 19 August, prin 2013 ma prosteam, fumam, fara sa stiu sa trag in mine. Prin 2014-2015 m-am apucat bine de fumat, la început fumam 1-2 țigări pe zi, la un anumit timp am ajuns si la 4-5. Acum 7-8 luni fumam câte 12 tigari pe 2 zile, am ajuns câteodată la un pachet pe zi si seara acum 4 luni mi-a dat unul sa fumez etnobotanice, am fumat am tras 3 fumuri fara sa stiu am luat panica, am continuat, fumam o dată la 1 săptămana 2-3 fumuri, nu mai luasem panica, am fumat asa timp de 1 luna maxim si intr-o seara, am luat panica. A doua zi dimineata m-am trezit pe la 11, ma culcaseram la 12 noaptea si dupa ce m-am trezit pe la 12 a venit un amic cu pachetul sigilat de Pall mall, a fumat el jumate si mi-a dat mie jumate, am tras 6-7 fumuri tare am scos cerculete si dupa 2 minute am luat panica tare, ca si cum as fi drogat si mi-a venit rau. Am fost la spital 4 zile internat nu a ieșit la analize nimic nu am avut nimic am făcut analize, am ieșit din spital cu ajutorul prietenilor, parinților, ma jucam cu ei cu fratele meu de 11a ni cu alți copii de 6-7 ani parca eram mai bine, acum 2 luni am plecat in Italia eu si familia mea si eram ok. Nu prea mai făceam atacuri de panica, am făcut un atac acum 1 luna de atunci nu am mai făcut si vreau sa spun ca am câteodată stări cand respir greu si simt ca imi bate ceva in tot corpul, imi pulsează ceva la mușchi simt ca am un nod in gât cand mănânc burta plină stări de caldura știe cineva? MA AJUTAȚI VA ROG?!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| katy a răspuns:

Fa-ti un set de analize, posibil sa ai un dezechilibru in organism.din ce stiu eu senzatia de nod in gat arata ca ai lipsa de calciu... si cum se stie cafeaua si tigara isi mananca foarte mult calciu din organism

| Lin_Mada_1997_pxQQ explică (pentru katy):

Mulțumesc o sa mi fac