| anonim_4396 a întrebat:

am 39 de ani si sint diagnosticat cu; factor v leiden, tromboze vene renale bilateral, vena cava inferioara, rinichi sting unic functional, boala cronica rinichi stadiul 2, sindrom posttrombotic mb inf, ulcer varicos gamba stg vindecat, intrebarea mea este, se poate trai cu un asemenea diagnostic?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sigur ca se poate trai, mai ales ca esti tanar si ai putere de lupta.

| micurutza2005 a răspuns:

Ei nu dispera asa! se putea si mai rau, daca ai grija de tine poti trai mult si bine cu astea doar sa ai grija ce mananci sa nu faci colesterol etc. sa se depuna pe vasele de sange ca astea ti-au facut cheagurile trombolitice ...sa iei medicamentele ce ti se dau antitrombolitice, sa bei multe lichide pentru ca rinichiul sa poata functiona mai ales ceaiuri pentru rinichi sa ai grija de tine atat cat poti mai bine sa nu ai o viata si o alimentatie haotica si nesanatoasa si va fi bine.curaj si speranta sa nu moara niciodata.sanatate, fericire, bogatie!