| mysmile a întrebat:

am aflat luni ca am scabie, am bubite pe tot corpu si mi-a dat sa ma dau cu benzoat de benzil 25%, in primele 2 zile m-am dat de 2 ori, tinand crema pe mine 2-3 ore,dupa facand dus,pentru ca trebuia sa merg la scoala si nu aveam cum sa merg cu mirosul de la crema,iar astazi cand m-am dat m-a usturat tare pielea.Ce parere aveti, isi face efectul? ii ceva grav ca m-a usturat?:-s cat ma mai poate tine scabia:-s

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Crema se aplica o data pe zi timp de doua zile consecutiv.
Astazi, tu te-ai dat a treia oara --- de aceea te ustura pielea!

Citeste cu atentie prospectul si nu mai inventa alt mod de administrare:http://www.farmaciiledona.ro/......-I3880.pdf

P.S. remarca ca in prospect scrie ca mancarimea (pruritul) provocat de parazit poate persista chiar si doua saptamani dupa tratament dar aceasta NU justifica reluarea tratamentului.

| Qwgjfwmx a răspuns:

E ceva normal să te usture, pentru asta e făcută crema, pentru a usuca şi îndepărta bubiţele, de aceea e mentolată. orice ai avea, varicelă, scabie, etc.