| anonim_4396 a întrebat:

Am avut o extractie la o masea si dupa d-na stomatolog ma cusut pentru a se vindec mai repede rana din urma extractiei. Ma va dure cand va scoate firele?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Maariiaa a răspuns:

Bună,
Cu anestezic nu o să te doară. Roag-o să îți facă anestezie pentru ca durerea să nu mai fie așa de puternică. Nu doare foarte rău, cel puțin așa consider eu. happy Depinde de fiecare.

Succes!

| Ramo80 a răspuns:

Si eu am fost la dentist pentru o extractie de masea de minte si m-a cusut. Nu doare absolut deloc la extragerea firelor, iti garantez.

| anss23 a răspuns:

Doamne dar cat de mare era maseaua aia de a trebuit sa te coasa?!

| boogdan91 a răspuns:

Urata treaba sa te coase in locul extractiei, cred ca ai avut dita mai maseaua. Nu stiu, ca nu am trecut prin asa ceva, dar cum cusatura e superficiala nu vad de ce sa te doara.

| alexwars a răspuns:

Posibil depinde de fiecare om, dar normal ar fi sa iti dea anestezic

| emynem619 a răspuns:

Nu stai linistit nosa simti mai nimic te doare mai rau cand te coase decat cand le scoate o sa fie unsor fundita?

| DudeSoul a răspuns:

Eu am fost cusut si eu la mana. Mama mea fiind asistenta de ATI mi-a scos firele acasa. Iti spun sincer ca nu te doare deloc ci doar te gadila mai mult...