| Rj a întrebat:

Am fost recent la dentist si mi s-a spus ca am nevoie de un aparat dentar. Am mai purtat un aparat dentar cand eram mica, dar dupa aceea un dinte din fata "s-a urcat" peste celalat. Toti ceilalti de sus sunt drepti si cei de jos sunt putin strambi. Ce fel de aparat imi recomandati? La inceput m-am gandit la cel invizibil care se pune in spatele dintilor, dar este prea scump. Acum ma gandesc la cel de ceramica pentru ca nu este atat de vizibil. Cam cat m-ar costa? Si cat timp ar trebui sa-l port? Este neaparat nevoie si de o extractie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| piktor a răspuns:

Interbarile astea le adresezi dentistului...
el iti recomanda ce fel de aparat dentar sa porti, si extractiile si tralala`uri