| anonim_4396 a întrebat:

Hi TPUhappy As vrea sa-mi pun aparat dentar si am nevoie de niste sfaturi. Aparatul nu cred ca o sa fie nevoie sa-l port foarte mult timp, dar totusi n-as vrea sa fie prea vizibil. Ma gandeam sa optez pentru unul din acela care se fixeaza in spatele dintilor. Voi ce ziceti? E mai scump? E la fel de eficient ca cel obisnuit? Pe care mi-l recomandati?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| SORi16 a răspuns:

Deci din propria experienta iti spun:
1. Daca-ti pui in spate dintii tai vor veni in spate.
2.Nu tu alegi lucrurile astea, ci ortodontul.
Daca vrei sa nu se vada poti sa-i spui ortodontulyi sa-ti spuna o sarma mai deschisa la culoare. Elasticele pot fii ca si culoare dintiloe, eu asa am avut si nici nu se observa.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca nu vrei sa se vada poti opta pentru un aparat dentar care se da jos
Dureaza mai mult sa scapi de el pentru ca il porti numai in timpul nopti iar in timpul zilei il lasi intr-un pahar
Nu te vede nimeni si nici nu o sa stie ca ai avut

| Gabitzuu_9957 a răspuns:

Eu mai bine zic sa iti iei unul obisnuit pentru ca nu este scump, dar nu trebuie sa stai cu teama ca vor rade ceilalti de tine...Eu zic ca cel obisnuit e bun.