| Panteraa a întrebat:

Am 2 dinti putin strambi in partea de sus. Daca ar fi sa imi pun aparat dentar de care ar trebui, fix sau mobil? Si ar fi scump? Nu e asa vizibil ca nu sunt drepti, dar de aproape tot se vede si nici eu parca nu ma simt bine asa. S-a urcat doar putin unul peste altul. Nu pare la prima vedere ceva de speriat, dar daca tot as avea posibilitatea sa ii indrept as face-o cat mai repede ca mai tarziu o sa fie mai greu.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| CatalinaClarodent123 a răspuns:

Buna,

Tipul de aparat dentar este ales in functie de varsta pacientului, de tipul de malocluzie s.a.m.d. Sfatul nostru este sa mergi la un consult de specialitate!

Numai bine,
Catalina
Echipa Clarodent

| Buhaschi_Paula_1996 a răspuns:

Îţi recomand aparatul dentar mobil funda :-)