| Tora2123 a întrebat:

am niste carii in gura, recunosc, nu prea m-am spalat pe dinti.Din cauza asta anul trecut mi-am scos o masea permanenta, si acum ma ia cu durerile din cand in cand.Am mai fost la dentist pentru o vreme sa ma scap de carii, dar acum o reaparut unde m-o tratat inainte, si mi-e rusine sa ma duc inapoi la el...nu mi-e frica de el sau ceva, doar rusine.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| mona a răspuns:

Lasa rusinea si du-te la dentist pentru ca tu o sa ai de suferit cu dantura pe viitor nu dentistul

1 răspuns:
| Pufar1ne a răspuns:

Nu trebuie sa iti fie am patit si eu si m-am dus fara nici un stres asta e datoria lui tu doar du-te