| Ionela_Dea_1988 a întrebat:

am o durere in sapte cand respir nu pot sa respir cum trebuie ca ma doare ce ar putea fi?
Nu am fost inca la doctor.
Va multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Cauza cea mai comuna pentru asta este nevralgia intercostala. Daca este asa, un antinevralgic si un masaj cu unguent cu diclofenac ar trebui sa fie suficient, de asemenea, sa te feresti de frig, curent, sa nu iesi transpirata afara doar cu un tricou pe tine, chestii din astea.

| Ionela_Dea_1988 explică (pentru Zenithf):

Asa este mi a confirmat azi doctorul...multumesc de raspuns...

| ionutzxz a răspuns:

Lasă ţigările!

| CrissuXD a răspuns:

Hei... Si eu am avut aceeasi problema ca si tine cand voiam sa respir ma durea spatele îngrozitor ..eu am fost la doctor crezând ca am ceva la plămâni dar de fapt era vorba doar de o durere de spate iar doctora mi-a recomandat sa ma dau cu o crema de dureri... Țin sa iti spun ca m-am dat cu o crema pentru dureri timp de 2 săptămâni iar după mi-a trecut orice durere si puteam insfarsit sa respir normal happy însănătoșire grabnica. Si sper ca ți-am fost de folos :* pa happy

| Ionela_Dea_1988 explică (pentru CrissuXD):

Am fost azi la doctor mi a zis ca e doar o nevralgie si mi a dat aulin si agocalmin...mersi mult de raspuns