| DoctorBolnav a întrebat:

am o infectie fungica pe nume pitiriasis versicolor iar doctorul mi-a dat sa iau Fluconazole Teva 150 mg iar pe reteta scrie
1cp /sap iar pe prospect scrie ca sa iau 1 data pe saptamana si de unde am cumparat pastilele mi-a scris 1 capsula la 3 zile iar eu am luat 1 capsula la 3 zile si parca dupa a 3-a pastila luata ma simt cam rau si am o mica durere in drepta unde este ficatul. Vreau sa stiu daca sa mai cintinui cu aceasta. Pe langa aceasta pastila am un gel mediket versi si o crema pe nume canesten.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Tu trebuie sa respecti ce iti spune medicul(1 cp pe saptamana) nu ce spune farmacistul.Dovada ca simti durerea aceea.Eu zic sa mai mergi o data la medicul care ti-a prescris si sa-i explici problema, desi s-ar putea sa te cam boscorodeasca.Pentru ca nu i-ai respectat indicatiile.Eu ti-as spune sa continui cum ti-a prescris medicul.