| RaulSpătar1996 a întrebat:

Bună ziua, am o întrebare.Unde se pot dona organe? (Plămân, rinichi etc) Vreau sa doneze cuiva care iubeste viața dar nu o poate trăi cum vrea. unui copilaș nevinovat. Unui domn sau o doamnă care are nevoie mare..la spitale au zis ca nu stiu si ca sunt nebun..Nu sunt nebun nu beau nu fumez, am organele sănătoase. Va rog dati-mi un raspuns sincer. Fara caterinca deoarece vorbesc foarte serios..Multumesc,o zi bună.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Nu poti dona asa, brusc pentru ca vrei tu. E un process complex, si nimeni (din sistemul medical profesional) nu iti va lua un organ pentru ca asa vrei tu.

| Donsavas a răspuns:

Poti dona doar sange, nu si organe.