| Piratul10 a întrebat:

Buna ziua am o problema Urgenta si va rog sa ma ajutati
Va multumesc mult daca puteti

Am facut acum o saptamana o Ora de fotbal si nu stiu de ce pentru ca nu fost Asa intens dar mi-a aparut din nou dure real de spate

Si nu e durere de spate! pentru ca are legatura cu partea drepta a spate lui Jos si merge so pe Picior la muschiul de jos

Si nu mai stiu ce sa fac daca misc picioarele intr-un fel ma doare la spate de nu mai pot si nu ca ma do are simt ca un junghi puternic si Imi vine sa cad jos de durere

La fel si cand ma a plec foarte Putin sau fac o miscare

Am mai avut Asa dar nu Asa de tare si nu stiu cum a disparity atunci si cum sa fac sa dispara acum

Ma mai ajutat-o sa nu am mai doara Asa de tare applecarile in jos
Adica Pinile tot in Jos pana la podea si o incalzire pe care o fac

Dar tot ma doare

Am tras cu mana dreapta (pumnul) puternic in sac-UL de box si a inceput mai tare

Acum incerc sa stau linistit dar nu stiu ce sa fac sa Imi treaca...

Puteti va rog sa am ajutati ca sa ma intorc inapoi la antrenament
Si nu numai dar ma doare si cand merg
Nu mai pot sa fac nimic bin

Multumesc daca puteti sa am ajutati si va rog frumos

Pt informare am 13 ani 60 kg 1, 65m

Merci

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| apokalipse96 a răspuns:

S-ar putea sa fi facut o intindere musculara sau in cel mai rau caz ruptura, dar cred ca este ca este cazul sa te duci la spital, pentru o conslutare.
doar doctorii iti pot spune cu exactitate ce ai patit.
Bafta si insanatosire gravnica!

| Marian121996 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa te duci la doctor, sa iti faci o radiografie, ceva, sa vezi daca ai vre un os rupt.
Bafta!