| anonim_4396 a întrebat:

am obrazul umflat de la o masea si am fost la farmacie si am cumparat AMOKSIKLAV 2 x si acum vreo 2 ore am consumat la masa 3 guri de vin alb si ma intreb cand pot lua medicamentul acesta daca am baut alcool 30 grame? Nu maine, ca nu vreau sa mi se umfle capul cat banitabatting eyelashes)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Poti oricand sa incepi acel antibiotic, fii atent ca se ia una la 12 ore daca imi aduc aminte bine.
Si numai consuma alcool pe perioada cat iei antibiotic.

| Nyku7877 a răspuns (pentru Simpatic):

Pot lua daca acum 2 ore am consumat alcol?

| Simpatic a răspuns (pentru Nyku7877):

Da poti lua fara probleme la cat ai baut tu alcoolicii fac gargara de dimineata cu ce ai baut tu.
Important este sa nu bei in timpul tratamentului!

| Andreeush a răspuns:

Nu își vor face efect dacă consumi alcool.

Răspuns utilizator avertizat