| Cristi94de a întrebat:

am si eu o intrebare legata despre bataile inimii. Tin sa mentionez ca de cateva zile nu prea mai pot dormii noaptea, de ex ma pun sa dorm pe la 2, 3 dimineata si pe la 8 si ceva sunt treaz mereu ( de obicei ma trezeam pe la 12-14). Sunt obosit mai mereu, iar astazi dimineata am inceput sa nu imi prea mai simt inima cum bate. Sincer in unele momente simt ca nu bate mai deloc. Inainte nu aveam probleme de genu deoarece simteam inima cum bate regulat, intr-un ritm normal, nici puternic dar nici deloc. Am pus aceasta intrebare deoarece poate o mai patit careva asa ceva si imi poate da un sfat. Oricum daca situatia nu isi revine in cateva zile o sa merg la medic.

PS : legat de somn am uitat sa specific ca eu de obicei dormeam o ora in fiecare zi ( de pe la 16:00, 17:00 pana pe la 18:00 ).

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Abh
| Abh a răspuns:

N-ar strica sa faci niste analize de sange si un consult ( du-te la medicul de familie). Pana te hotarasti sa mergi, poti incerca sa iei Magne B6, cate o tableta de 3 ori pe zi, timp de 10 zile.

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Vorba ta: mergi la medic. Aici nu sunt persoane competente sa-ti dea sfaturi. Oricum consultatiile pe net nu sunt consultatii ci bataie de joc.

| Caro34 a răspuns:

Recomandabil sunt 7 - 8 ore pe noapte, incepand de la 22:00 + o ora siesta pe zi, dupa 14:00, tinand cont ca la 12:45 s-a mancat pranzul. Dormitul asa tarziu te va imbolnavi fiindca toate organele au nevoie de odihna. Ar trebui sa mergi la un medic si sa vezi ce zice. Pulsul accerat sau scazut nu-i OK si probabil ca-i de la oboseala si stres. Exista un motiv serios pentru care nu poti dormi sau tu iti faci programul asa? Ai grija de tine!

| DDoctorita a răspuns:

Buna ziua Cristi94de.

Intr-adevar trebuie sa mergi la doctor. Nu pentru ca nu dormi, ci pentru ca iti auzi propile batai ale inimi, sau le auzeai. Nu e ceva normal sa iti auzi propia inima.

Oboseala poate fi provocata pentru ca nu dormi destul