| CosminIonut77 a întrebat:

Salut, nu pot dormii noaptea singur, adica de obicei dorm cu tata si uneori e tura de noapte si nu pot dormii singur adica nu ca mi e frica sau cv de genu, pur si simplu nu pot sa dorm. Sunt oarecum stresat, gen simt cum imi bate inima mai tare. Ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Este ok sa recunosti ca ti-e frica, esti inca micut, este normal.
Te-as sfatuii sa dorimi cu o veioza aprinsa cand tatal tau nu-i acasa, in felul asta vei putea adormii linistit.
Stresul si bataile repezi ale inimii apare din cauza fricii in cazul tau.

2 răspunsuri:
| clau44 a răspuns:

Nu cumva urmaresti filme horor? O muzica de relaxare nu strica si o picatura de ulei esential de lavanda pe perina, acesta are rolul de relaxare si de a induce somnul.

| CatalinVictor1985 a răspuns:

E clar ca ti-e frica. Eu zic sa nu mai dormi cu el ca nu te mananca babaul. Te relaxezi te bagi in pat te culci si te vei obisnui. Ce inseamna asta sa dormi cu tatal tau la cati ani ai. Ajunge. Sper ca nu esti nascut in 1977 ca asta ar fi culmea. Probabil tatal tau e nascut atunci. Nu te mananca lupii asa ca fi barbat nu fetita