| djstyle a întrebat:

Am si eu o mica,. mare problema. Aseara ma durea gatu foarte tare iar doctoru mi-a recomandat Klabax(varianta romaneasca a Klacidului) imediat dup ce l'am luat la vreo 2 ore buza superioara a inceput sa se umfle usor, pana azi dimineata cand m-am trezit cu buza cat toata gura. Ce as putea sa iau? sa fac... fara a fi nevoie sa mai bat un drum pana la medic. Multumesc anticipat. FUNDA!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
gyzzard
| gyzzard a răspuns:

Singura ta solutie e sa te duci la doctor. Pot sa fie mai multe probleme si e greu sa poti sa fac un diagnostic diferential intre ele dar din o descriere pe net. Mai ales ca orice ar fi nu ai cum sa prevezi cum va evolua.
Azi e sambata, asa ca daca nu poti da de doctorul tau, iti recomand sa te duci la sectia de primiri urgente a celui mai apropiat spital.

5 răspunsuri:
| trăncănici a răspuns:

E o reacţie alergică la acel medicament,a păţit-o şi soţul meu.Du-te la acelaş doctor urgent! Vezi că s-ar putea să nu recunoască că a dat-o-n bară cu acel medicament, aruncă vina pe ce ai băgat tu în gură, sau vreo "pastilă" cu "infecţie"!

| felixdesign a răspuns:

S-ar putea sa fi avut o reactie alergica, mai bine du-te la doctor.

| djstyle explică (pentru felixdesign):

Stiu ca e o reactie alergica dar ce as putea lua... sa imi treaca azi.am mai avut.dar mi-a trecut in 2-3 zile ceva mai rapid

| felixdesign a răspuns (pentru djstyle):

Cum a zis si RXN, nu mai face prostia sa te tratezi singur. Poti da oricand in soc anafilactic.

| RXN a răspuns:

Mai bine mai faci o vizita la medic si nu mai fa prostia romanului de a te trata singur, acasa. Daca ai reactii alergice la respectivul medicament, trebuie sa intrerupi administrarea si sa-ti recomande altceva.