| kidda97 a întrebat:

Cam de o zi mamei a inceput usor usor sa i se umfle obrazul stang iar acum de dimineata i s-a umflat si ochiul si buza superioara ce trebuie sa ia? pls funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| RMihai a răspuns:

Poate a facut o reactie alergica la ceva, sa mearga la doctor daca se umfla incontinuare, medicamentele nu se dau numai prescrise de doctor in cazu asta, poate are vreun abces la masea dar nu i se umfla ochiu si buza.altceva nu stiu ce poate sa aiba

| trista_5619 a răspuns:

Urgent spune-i sa mearga la medic,,, mama mea tot a patit asa ceva,asta e din cauza racelii,si nu de asta care tuseti sau ai febra,, daca mama ta are si tensiune ridicata, 100% numaidecat la medic, inainte sa se agraveze. Daca esti speriat/a te inteleg foarte bine, dar o sa treaca totul daca se duce la medic. Sanatate si mai repede la medic!