| kongar a întrebat:

am si eu o problema cu ochiu drept...Cred ca am tras curent cand am mers cu trenul acum 3 zile si in aceasta perioada la ochiul drept parca as avea ceva la pleoapa in interior parca ar fi praf dar m-am uitat si nu este nimica si defiecare data cand inchid ochi sau clipesc ma jeneaza ...si dupa un timp devine cam dureros si intepator imi puteti spune ce poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| gHelena a răspuns:

Ochii sunt foarte expusi la infectii si de aceea este bine sa consulti un oftalmolog cat mai repede cu putina. Poate fi vorba despre o conjunctivita sau ceva mai grav, important este sa ajungi cat mai repede la un cabinet specializat, pentru a evita agravarea problemei. In astfel de situatii nu este indicat sa ceri pareri ci sa mergi direct la medic. Ai grija de tine.