| TripleKill16 a întrebat:

Am si eu o problema.De fiecare data cand ating un obiect sau perna de exemplu...si cand aud o scartaietura sau vad pe cineva ca pune mana pe un servetel imi trec niste fiori prin mine ca si cum s-ar face "pielea de gaina".Si cand misc mouse-ul la calculator parca ma zgaraie pe creier si ma trec niste fiori. in special la servetele mi se intampla sa imi treaca acesti fiori si parca ma zgaraie pe creier. Daca sunt concentrat la un film sau la ceva si misc ceva nu mi se intampla nimic dar daca nu sunt concentrat pe ceva anume imi trec acei fiori. Si daca scartaie ceva la o masina tot asa mi se intampla..si inca ceva, imi simt mainile uscate si parca ar fi murdare..Multumesc frumos! Astept raspunsuri!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Florentina9210 a răspuns:

Consulta un medic dar si un preot.

| seth2016 a răspuns:

Nu stiu ce ai putea face la preot. Poate te exorcizeaza. Eu as incerca la ORL mai intai.

Reflexul pilomotor e in legatura cu sensibilitatea ta mai mare la anumite sunete.

Lumea se mai zgarie pe creier de la unghii pe tabla sau de la polistiren expandat frecat. Da' la tine parca sunt prea multe.

| AlexDFY a răspuns:

Patesc asta mai ales daca am scartaietoare in mana, sau alte obiecte, dar nu e asa,, grav,, ca si la tine

| NeKuLetzZz a răspuns:

Și eu pățesc de multe ori la fel, e ca in cazul unei table zgariate cu o unghie/creta.
Urechea umana e sensibila la sunetele de frecvente foarte inalte.
Uite aici:
http://medlive.hotnews.ro/......tabla.html