| Gelu21 a întrebat:

am un fiu in varsta de 34 de ani cu hipoacuzie bilaterala care pana in perezent a fost un copil foarte normal, a muncit alaturi de noi. Incepand cu anul acesta si-a manifestat simptome de depresie care au fost la inceput trecatoare (el fiind un copil foarte activ in ce priveste munca fizica) de vreo cateva luni de zile simptomele s-au accentuat cu manfiestari de plans, amintindu-si de o persoana cu care a avut conflicte cand era elev. Zice ca durerile sunt din cauzate de acea persoana considerata "rea" cu care s-a "batut". Va rog cine are experienta, sa ne spuneti ce reprezinta aceasta depresie, sa ne dati sfaturi care l-ar ajuta. Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Zenithf a răspuns:

Problemele nu sunt atat de simple precum le expuneti. Ce ne ascundeti? Criza pe care o manifesta este generata de dificultatea de adaptare, care poate fi datorata unor probleme psihice. Pana acum familia a fost suportul afectiv de care avea nevoie, si de care are in continuare nevoie, trebuie sa va ganditi insa si la viitorul lui, ce se va intampla cu el cand parintii lui nu vor mai fi? Cautati un ajutor competent.

1 răspuns:
| opium a răspuns:

La 34 de ani stiu doar ca nu mai este un copil de mult timp.