| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre o persoana care are diagnostic de hipoacuzie de perceptie bilaterala profunda, sa aiba meserie de fotograf de nunta? Tinand cont de faptul ca poarta aparat si citeste pe buze (conversatia se poarta face to face) si nici nu cunoaste limbajul semnelor si chestii din astea.

2 răspunsuri:
| syd2 a răspuns:

Pe mine ma sperie deja numele bolii, dar orice e posibil, si nu cred aici vei primi un raspuns adecvat.

| nedeea86 a răspuns (pentru syd2):

Nu este o boala, e o problema de auz. Era vorba doar despre cum se descurca o persoana avand o problema de auz, tinand cont de societatea in care traim. Cum vede restul lumii acest lucru. Am vrut sa vad cum gandesc altii. happy Nu e vorba despre mine, ci despre o cunostinta de-a mea. Sunt studenta la psihologie si studiez opiniile oamenilor asupra unui anumit caz.