| anonim_4396 a întrebat:

Am urechea infundata de 3 zile... uneori se desfunda de la sine uneori trebuie sa fac manevra valsalva. sunt doar curios din ce cauza este infundata, (mentionez ca sunt racit). Imi puteti sugera niste tratamente, momentan am niste picaturi pe care le voi incerca de maine.
PS: vreau sa imi tratez urechea acasa. nu vreau sa ajung la doctor.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Kriss96 a răspuns:

S-ar putea sa fie din cauza racelii. Incearca picaturile dar daca nu merge chiar trebuie sa te duci la doctor. Sunt destul de sigura ca are legatura cu raceala. Dar din cate stiu nu e de bine daca ti s-a intamplat asta la ureche. Sa-ar putea sa confuzi raceala cu ceva mai grav care a pornit de la ureche de fapt.