| Jigokunokishi a întrebat:

As vrea sa stiu daca varicocelul afecteaza ejacularea. Daca ai varicocel la un stadiu inaintat poate provoca ejaculare precoce?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Veme a răspuns:

Varicocelul poate afecta FERTILITATEA, nu ejaculezi precoce de la varicocel. Daca tot iti faci operatia de varicocel si intri in revizie in zona, iti recomand, pentru ejacularea precoce, sa iti faci si operatia de circumcizie. Aceasta operatie te va ajuta sa nu mai ai ejaculare precoce.

| Jigokunokishi explică (pentru Veme):

Si cat ar costa circumcizia?

| Veme a răspuns (pentru Jigokunokishi):

Habar nu am, nu cunosc detalii, in afara ce este cea mai sigura, naturala, lipsita de efecte adverse, si testata modalitate de a scapa de ajacularea precoce.

| Jigokunokishi explică (pentru Veme):

Multumesc mult happy

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Consultă medicul urolog!
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te si opereaza-te.
In cateva zile esti ca nou.
Stangul asa-i?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ejacularea o poate afecta doar in sensul ca sperma nu mai"tasneste". Altfel nu vad cum. Daca ejaculezi precoe, nu e de la varicocel, e altceva.

| MikeSecret a răspuns:

Pe unii nu i doare deloc chiar si loviti cu piciorul. In schimb la fete doare mai tare lovitura peste pasar... si peste ovare