| anonim_4396 a întrebat:

Ce inseamna ejaculare precoce? este normala? se poate regla in timp? le afecteaza cumva pe fete asta?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Da,va cam afecteaza pe amandoi,pentru ca se termina orice,inainte macar sa inceapa...
Ejacularea precoce nu e normala,apare fie din cauza emotiilor prea intense care fac imposibil controlul ejacularii,fie dintr-un abuz de autosatisfacere in urma caruia organismul raspunde diferit la fenomenul de excitatie.
Citeste despre ejacularea precoce, aici, vei intelege cum o poti stapani si, in plus, ai si exercitii pentru eliminarea ei din viata ta :

http://www.seximus.ro/articole/ejaculare_precoce_1.php

Multa sanatate!

2 răspunsuri:
| kandaraki a răspuns:

Inseamna ca nu poti face sex indeajuns incat sa iti satisfaci partenera dar nici tu nu primesti placere, deoarece actul se termina repede.
nu. nu e normala.
le afecteaza - daca fata e pregatita si se asteapta sa eu dai bine si tu termini in cateva clipe, cum s-ar simti?

| MandrilaVasileRadu a răspuns:

De regula problemele de ejaculare si ma refer la ejacularea precoce sunt pe fond psihic.Aceasta mica problema se rezolva in timp in decursul unei relatii bazata pe intimitate, incredere, afectiune, etc
Ai nevoie ca partenera sa te inteleaga si sa-ti fie alaturi.Si sa nu te stresezi pentru ca asta agraveaza si mai mult lucrurile.Trebuie ca atunci cand faci sex cu partenera sa fie totul relaxat, fara zgomote, intr-un loc neutru gen hotel, fara telefoane, fara chestii ce perturba actul in sine.In plus e nevoie ca partenera sa aiba ceva experienta si sa te ia usor, dar mai ales sa te faca sa cresti increderea in tine si sa nu fii stresat.Stresul e cel mai mare dusman al actului sexual. Poate duce la disfunctie erectila, la ejacualare precoce, la etc.
In primul rand trebuie sa te calmezi si sa cauti o partenera ce intelege problema si sa lucrati la ea.