| BogdanSM a întrebat:

Cand jucam fotbal am calcat stramb cu piciorul drept. Glezna mai exact. Pe moment ma durut destul de tare. Aproape suportabil. Bineinteles ca trebuia sa ajung si acasa. Am putut merge cam 20 de pasi. Ma durea Putin... dupa iar mergeam si iar ma durea. Tin sa ptecizez.ca puteam merge dar nu foarte mult, glezna nu era Rosie, vanata sau foarte umflata. Dar a doua zi a inceput sa ma doara mai tare. Cand calcam. Lam cam si fortat. Echimoze nu am. Va rog ce ma sfatuiti? va rog nu va dati cu parerea suiteS. IMI ESTE Africa de operatii. Posibil sa fi avut cva rupt?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| alexx123456 a răspuns:

Din moment ce nu s-a umflat,nu cred ca e rupta. Daca ar fi fost rupta,nu puteai sa mai misti laba piciorului deloc.Du-te la doctor, el o sa iti miste glezna, o sa iti faca ceva, dar, citez: NU O SA TE OPEREZE!

3 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Ai o luxatie trebuie sa mergi la medic nu te opereaza iti da unguiente.

| BogdanSM explică:

Va multumesc de răspunsuri. Am fost la doctor si mi-a spus ca este doar o entorsa minora. Nu necesita ghips, decât fasa nurofen unguente si repaus la pat.

| Girly97 a răspuns (pentru BogdanSM):

Sper sa te faci bine cat mai curand si sa fii mai atent.