| Ainstain_Andrei_2000 a întrebat:

deci acum aproximativ 4 saptamani, la fotbal a cazut un coleg pe piciorul meu, binei inteles ca, am calcat stramb iar glezna ma durea groaniz, abia puteam sa calc urmatoare zii nu era umflata / vanata, dar ma durea in FATA de la mijlocul gleznei pana la degetul mare. nu era vanat / umflat, doar ca ma durea groaznic, am facut o pauza tratament cu creme iar dupa aceea mi-am reluat activitatea (jucat fotbal ), desi inca ma durea, dar durerea aparea doar cand loveam mingea. mai exact cu siretul. desi nu puteam sa fac prea mult asa ca am facut pauza si saptamana trecuta. iar acum nici nu mi-a trecut durerea. cand merg / stau nu ma doare. doar cand depun efort. dar nu ma doare in spate la glezna, ci unde am precizat. in fata de la mijlocul gleznei pana la degetul mare

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Asa si care e intrebarea? ai fost la un medic? poate ti ai busit rau ligamentele nu avem noi de unde sa stim ce ai patit tu fara o radiografie, un consult medical eventual un RMN daca e cazul