| Grinch1 a întrebat:

Coroanele dentare se refera la un dinte decat? eu am vazut la niste cabinete dentare ca coroanele dentare costa 200 de euro de portelan,, se refera la toata partea de sus sau decat un dinte, sau mai bine zis cati dinti cuprinde o coroana dentara?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Coroana consta din mai multi dint iar coronita doar un dinte si aicea preturile fluctueaza dupa cabinet si dupa materialul folosit

| Grinch1 explică (pentru anonim_4396):

Multumesc!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Grinch1):

Cu placere